MIEJSKIE KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ "RELAKS" STOWARZYSZENIE POŻYTKU PUBLICZNEGO

Wycieczka do Lwowa - 22-24.02.2013 PDF Drukuj Email

 

W dniach 22-24 lutego Stowarzyszenie MKTR ?Relaks? zorganizowało dla członków koła oraz dla zaprzyjaźnionych osób wycieczkę integracyjną do Lwowa. Pomimo  zimowej aury i czasami przejmującego zimna czas w magicznym Lwowie upłynął nam bardzo szybko i przyjemnie. W pierwszym dniu  rewelacyjny lwowski przewodnik o polskich korzeniach pan Janek oprowadził nas po cmentarzu łyczakowskim. Dłużej zatrzymaliśmy się na cmentarzu Orląt Lwowskich a opowieści o bohaterach ? dzieciach w obronie Lwowa pana Janka wycisnęły nie jedną łzę wśród słuchających.

Wieczorem po bardzo pysznej kolacji nastąpiła integracja załogi. Wieczór umilał nam jeden z nielicznych już  artystów-baciarów  Lwowskich pan Sławomir , który śpiewał znane przeboje lwowskie okresu międzywojennego a także przeboje współczesne. Mocny, młodzieńczy głos pana Sławka i śpiewane przez niego światowe przeboje dostarczyły nam wiele wrażeń i wzruszeń.

Drugi dzień upłynął nam na zwiedzaniu Starego Miasta, a wieczorem delektowaliśmy się przedstawieniem Strasznego Dworu w Operze Lwowskiej wykonanego przez artystów ukraińskich tak jakby na zamówienie dla Relaksu w języku polskim.
W trzecim dniu wycieczki -w niedzielę po udanych zakupach ,każdy robił co chciał. Znaczna grupa ?głodna? kulturalnych doznań udała się jeszcze raz do Opery Lwowskiej na balet ( Dziadek do orzechów),niektórzy udali się na zawody rowerowe organizowane przez Koleso Witrow, inni do kościoła a część wycieczkowiczów udało się po prostu do hotelu Kniaź co nie co odpocząć. Około godziny 16.00 po obiadku pożegnaliśmy się z bardzo gościnnym dyrektorem ?Kniazia? panem Piotrem i udaliśmy się w stronę granicy. Po niezbyt długich ceremoniach granicznych w dobrych humorach, wróciliśmy w godzinach wieczornych do Lubartowa.